Aerokluby.pl > Nowości > Amfibia ICON Aircraft A5 wzbiła się w powietrze

2008-07-15

Amfibia ICON Aircraft A5 wzbiła się w powietrze

Prototyp samolotu amfibii ICON Aircraft A5 odbył swój pierwszy z serii lotów testowych.

Pilotem był John Karkow, który jest zawodowym oblatywaczem prototypów i maszyn eksperymentalnych. Lot odbył się na jeziorze, którego nazwy nie ujawniono.

ICON Aircraft A5 powstaje w Tehachapi w stanie Kalifornia, a pracuje nad nim doświadczona grupa inżynierów, która ma na koncie między innymi takie projekty jak SpaceShipOne.

Silnik samolotu ma 100 KM co pozwala mu osiągnąć prędkość 210 km/h. Seryjna produkcja tego sportowego, super lekkiego samolotu ma się rozpocząć z końcem 2010 roku. Jego koszt to 139 tysięcy dolarów.

Tagi: amfibia, amfibie, Icon Aircraft A5, Stany Zjednoczone, USA