Aerokluby.pl

Serwis Aerokluby.pl obejmuje lotnictwo aeroklubowe, sportowe, ultralekkie i amatorskie. Samoloty ultralekkie (ULM), samoloty lekkie i turystyczne, motolotnie, paralotnie, balony, samoloty, szybowce, wiatrakowce.


pozycjonowanie, tworzenie stron internetowych, reklama internetowa
Aerokluby.pl > Nowości > Baza zdarzeń lotniczych ULC zintegrowana z unijną

2009-05-26

Baza zdarzeń lotniczych ULC zintegrowana z unijną

Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodnie z Dyrektywą i Rozporządzeniem UE dokonał maju 2009 roku integracji krajowej bazy zdarzeń lotniczych z centralną europejską bazą – ECR – European Central Repository, która zarządzana jest przez Komisję Europejską.Polska znalazła się w grupie 8 państw członkowskich UE i 2 stowarzyszonych, które spełniły wymogi procesu integracji. W wyniku integracji ULC uzyskał bezpośredni dostęp do europejskiej bazy zdarzeń, i tym samym krajowa baza zdarzeń prowadzona przez ULC stała się jej częścią.

Korzystanie z danych zawartych w bazie ECR podlega ograniczeniom stosownie do przepisów i rozporządzeń ogłoszonych przez Komisję Europejską. Dane zawarte w systemie służą do podejmowania przez ULC działań w celu poprawy bezpieczeństwa lotniczego.

Tagi: baza danych, bazy danych, bezpieczeństwo lotnicze, EU, UE, Unia Europejska, wypadek, wypadek lotniczy, wypadki, wypadki lotnicze, zdarzenia lotnicze, zdarzenie lotnicze

Komentarze

 

Podpis:

Twój e-mail:

Treść komentarza:

 

cztery + osiem =


 

tanie linie lotnicze, bilety lotnicze

Nadchodzące imprezy lotnicze


Biuletyn informacyjny

Nowości, promocje, aktualności w Twojej skrzynce e-mail.