Aerokluby.pl > Nowości > Byliśmy w Góraszce!

2009-06-08

Byliśmy w Góraszce!

Portal Aerokluby.pl miał swoje stanowisko na pikniku lotniczym Góraszka 2009. Oto relacja z imprezy.

Pogoda w Góraszce dopisała. Nawet chmury nie przeszkadzały w lotniczych ewolucjach. Ba, dzięki nim pokazy były naprawdę porywające.

Podniebne pokazy i akrobacje wypełniły dwa dni pikniku. Oto tylko niektóre z atrakcji zaprezentowane podczas XIV Pikniku Lotniczego Góraszka 2009.

Słynny śmigłowiec AH-1S Cobra. Jedyna jednosilnikowa Cobra po tej stronie Atlantyku. Śmigłowiec był w malowaniu Red Bull'a.

Samolot myśliwski MiG 29 z Bazy Lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Nie obyło się bez niespodzianki - na samolocie namalowano godło Dywizjonu 303. Pokaz MiG-a trwał ponad 10 minut i zapewnił widzom niezapomniane przeżycia, także dźwiękowe.

Słynna grupa akrobatyczna Żelazny jak zawsze pokazała się z najlepszej strony.

Boeing Stearman PT-17 Kaydet. Ten zgrabny dwupłat był w czasie II wojny światowej podstawową maszyną treningową amerykańskich Sił Powietrznych, Marynarki USA oraz Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych. Zawitał także do Góraszki i można było zobaczyć go w akcji.

PZL M28 Skytruck wykonuje tzw. low pass.

Jurgis Kairys i jego nowy samolot Su-31

Niebieskie, piknikowe stoisko Aerokluby.pl. Można było zapoznać się z portalem Aerokluby.pl, przygotowaliśmy także specjalną, okolicznościową prezentację multimedialną z logo dźwiękowym Aerokluby.pl. Na stoisku można było także zapisać się do bezpłatnego biuletynu. Nie zapomnieliśmy także o dzieciach - dostawały one lotnicze kolorowanki przygotowane przez Befana.pl.

Przelot na zakończenie.

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

Tagi: akrobacja, akrobacja lotnicza, akrobacje, akrobacje lotnicze, Boeing Stearman PT-17 Kaydet, Cobra, Dywizjon 303, Góraszka, impreza lotnicza, imprezy lotnicze, Jurgis Kairys, loga dźwiękowe, logo dźwiękowe, MIG-29, myśliwce, myśliwiec, piknik, piknik lotniczy, pikniki, pikniki lotnicze, pokaz, pokaz lotniczy, pokazy, pokazy lotnicze, prezentacja, prezentacja multimedialna, prezentacje, prezentacje multimedialne, PZL M28 Skytruck, samolot myśliwski, samolot szkoleniowy, samoloty myśliwskie, samoloty szkoleniowe, Siły Powietrzne RP, Skytruck, Su-31, Sukhoi Su-31, Wietnam, Żelazny