Aerokluby.pl > Nowości > Centrum symulatorowe Cirrus Aircraft w Poznaniu

2011-04-18

Centrum symulatorowe Cirrus Aircraft w Poznaniu

Producent samolotów Cirrus Aircraft ogłosił otwarcie na Ławicy Europejskiego Centrum Symulatorowego.

Pierwszy taki ośrodek szkoleniowy dla pilotów, poza Stanami Zjednoczonymi, rozpocznie działalność już w październiku 2011 roku. Jego operatorem - we współpracy z Cirrus Polska - będzie Flightspace Academy FTO, polski ośrodek szkoleniowy ze statusem Cirrus Training Center.

Szkolenia pilotów będą oparte na symulatorze typu "full motion", wyposażonego w awionetkę Cirrus Perspective by Garmin. Na międzynarodowych targach lotniczych w Aero Friedriechshafen 2011, gdzie ogłoszono tą wiadomość, zapowiedziano, że symulator zostanie udostępniony także entuzjastom awiacji.

Tagi: Cirrus, Cirrus Polska, edukacja lotnicza, piloci, pilot, Poznań, Lotnisko Poznań Ławica, symulator, symulator lotów, symulatory, symulatory lotów, szkolenia lotnicze, szkolenie lotnicze