Aerokluby.pl > Nowości > Eclipse Aviation pobiła rekord produkcji

2008-01-01

Eclipse Aviation pobiła rekord produkcji

Jak podaje amerykański producent samolotów Eclipse Aviation, udało jej się pobić niezwykły rekord. W 2007 roku, ten producent wyprodukował 103 samoloty Eclipse 500.

Wszystkie dostały certyfikaty uprawniające je do sprzedaży. Wcześniejszy rekord dzierżyła Cessna, która pierwszą setkę swoich maszyn wyprodukowała w 18 miesięcy.

Eclipse 500

Eclipse 500 to samolot należący do kategorii bardzo lekkich odrzutowców (Very Light Jet), może lecieć z maksymalną prędkością 685 km/h przy maksymalnym załadunku 2700 kg.

Tagi: Eclipse 500, Eclipse Aviation, odrzutowce, odrzutowiec, samolot odrzutowy, samoloty odrzutowe