Aerokluby.pl > Tagi > edukacja lotnicza

2011-04-19 Odlotowa klasa we wrocławskim liceum

Pierwsza we Wrocławiu klasa ze specjalnością "Obsługa Pasażerskiego Ruchu Lotniczego" powstanie w Liceum Profilowanym nr V.

2011-04-18 Centrum symulatorowe Cirrus Aircraft w Poznaniu

Producent samolotów Cirrus Aircraft ogłosił otwarcie na Ławicy Europejskiego Centrum Symulatorowego.

2009-03-30 Lotnicze kierunki na Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska jest pierwszą cywilną uczelnią w zachodniej Polsce, która kształcić będzie lotników. Dziś odbyła się inauguracja roku akademickiego dla 70 adeptów specjalności lotniczych.

2008-12-02 Ograniczenia szkoleń lotniczych na Babicach

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) na swojej stronie internetowej poinformował o wydaniu decyzji, na mocy której wprowadzone zostały ograniczenia na loty szkoleniowe na lotnisku Babice.

2008-12-01 17-letnia Włoszka dostała licencję pilota

Jak pokazuje przykład młodej Włoszki, w Italii można dostać licencję pilota szybciej niż prawo jazdy na samochód osobowy.

2008-10-09 Klasa dla przyszłych lotników

Liceum w Czerwionce-Leszczynach powstała klasa dla przyszłych pilotów.

2008-09-14 Dzięsięcioletni pilot

Charlie Goldfarb ma dziesięć lat i mleczne zęby. Nie może prowadzić samochodu, ale ma licencję pilota, która umożliwia mu siedzenie za sterami 180 konnego Piper Warrior'a. Jest jednym z najmłodszych pilotów na świecie.

2008-08-23 Amerykańskie dzieciaki w przestworzach

O tym co proponuje amerykańska fundacja Young Eagles, polskie dzieciaki mogą tylko pomarzyć. Stowarzyszenie to, będące częścią Experimental Aircraft Association (EAA), oferuje od ponad 15 lat darmowe loty i krótkie szkolenie dla dzieci i młodzieży.

2008-08-05 Ruszyła strona studenckiego klubu lotniczego

Chcesz usiąść za sterami samolotu... nie wychodząc z domu? Nic prostszego!