Aerokluby.pl > Nowości > FAA testuje Eclipse 500

2008-08-20

FAA testuje Eclipse 500

Federal Aviation Administration (FAA), amerykański urzędu lotnictwa cywilnego, rozpoczęła właśnie 30 dniowe specjalne testy najnowszego modelu odrzutowca firmy Eclipse oznaczonego numerem 500.

Jerry Mack, były pracownik Boeinga, będzie kierować pracami 7 ekspertów, których praca obejmujące loty testowe czy sprawdzanie awioniki. Oprócz niego, testami zajmie się specjalna komórka FAA , która będzie miała za zadanie sprawdzić każdy z elementów samolotu.

"Bez wątpienia te specjalne testy pokażą, co już wiemy, czyli, że Eclipse 500 jest najbezpieczniejszym samolotem wprowadzonym do służby w ciągu ostatnich 20-tu lat." - powiedział Roel Pieper, prezes Eclipse Aviation.

Eclipse 500

Podobnym specjalnym badaniom poddane były maszyny Liberty XL-2 (2008), Mitsubishi MU-2B (2005), Cessna 208 (2005), modele serii Twin Cessna 400 (2004), Raytheon 390 (2004) i Beechcraft T34 (2003).

Tagi: Eclipse 500, Eclipse Aviation, FAA, Federal Aviation Administration, Jerry Mack, odrzutowce, odrzutowiec, Roel Pieper, samolot odrzutowy, samoloty odrzutowe