Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Kurs na licencję pilota zawodowego śmigłowcowego CPL(H) z IBEX

Kurs na licencję pilota zawodowego śmigłowcowego CPL(H) z IBEX

Wydanie licencji następuje po ukończeniu co najmniej szkoły średniej. Szkolenie teoretyczne obejmuje 507 godzin lekcyjnych Szkolenie praktyczne obejmuje 50 godzin lotów. Warunkiem do przystąpienia do szkolenia praktycznego jest ukończenie kursu teoretycznego.

Osoba szkolona do Licencji Zawodowej CPL(H) musi posiadać:

• wiek co najmniej 18 lat
  • Licencję Turystyczną PPL(H)
  • ukończoną szkołę średnią ogólnokształcącą lub zawodową
  • ważne orzeczenie lotniczo - lekarskie Kategorii 1
  • nalot ogólny 150 godz
  • posiadać zakres wiedzy z matematyki i fizyki pozwalający na opanowanie programu szkolenia do Licencji Pilota Śmigłowcowego Zawodowego CPL(H)
Wymagania medyczne:
uczeń pilot nie będzie wykonywał samodzielnych lotów bez ważnego orzeczenia (certyfikatu) lotniczo-lekarskiego kategorii 1.
Kandydat musi również kontynuować naukę co najmniej w szkole średniej.

Idź do strony partnera