Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Kurs na licencję turystyczną (PPL)-H z Awiatą

Kurs na licencję turystyczną (PPL)-H z Awiatą

Licencja PPL jest pierwszym stopniem wtajemniczenia w sztuce pilotażu. Licencja JARPPL jest ważna w całej Unii Europejskiej, a jej posiadanie jest warunkiem koniecznym ubiegania się o uprawnienia wyższego stopnia, z licencją zawodową włącznie.

Etapy kursu:

• Zapoznanie ze śmigłowcem
  • Przygotowanie do lotu i czynności po locie
  • Lot zapoznawczy
  • Działanie sterów
  • Zmiana mocy i przestrzennego położenia
  • Podstawy pilotażu z prędkością postępową
  • Lot poziomy po prostej
  • Wznoszenie i zniżanie Zakręty
  • Autorotacja podstawowa
  • Zawis, podlot i zwroty
  • Start i lądowanie
  • Loty po kręgu
  • Procedury awaryjne
  • Szkolnie nawigacyjne
Posiadacze licencji PPL (A) mogą ubiegać się nawet o dodatkowe 6 godzin szkolenia na licencję PPL (H). Można również zaprojektować program szkoleniowy z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań dotyczących całego kursu lub zakończenia kursu rozpoczętego w innym ośrodku treningowym.

Idź do strony partnera