Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Kurs na samolotową licencję turystyczną ppl-a z Awiatą

Kurs na samolotową licencję turystyczną ppl-a z Awiatą

Licencja PPL jest pierwszym stopniem wtajemniczenia lotniczego. Uprawnienia JAR-PPL są honorowane w całej Unii Europejskiej. Ich posiadanie jest podstawowym wymogiem podczas ubiegania się o uprawnienia wyższego stopnia, z licencją zawodową włącznie.

Kurs składa się z minimum 45 godzin lotów, w tym 35 z instruktorem oraz 10 godzin lotów samodzielnych, w tym 5 godzin lotów długodystansowych.
W skład kursu wchodzą również następujące zajęcia teoretyczne:

• Prawo lotnicze
  • Nawigacja i komunikacja radiowa
  • Meteorologia
  • Możliwości i ograniczenia człowieka
  • Ogólna wiedza o sprzęcie lotniczym i główne zasady pilotażu
  • Łączność
  • Osiągi i planowanie lotu
Przed rozpoczęciem lotów samodzielnych wymagane są badania medyczne przeprowadzone w uznanym ośrodku medycznym. Umiejętności nabyte podczas kursu zostaną potwierdzone egzaminem końcowym.
Możemy również zaprojektować program szkoleniowy z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań dotyczących całego kursu lub zakończenia kursu rozpoczętego w innym ośrodku treningowym.

Idź do strony partnera