Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Kurs na turystyczną licencję samolotową PPL(A) z Runway

Kurs na turystyczną licencję samolotową PPL(A) z Runway

Honorowana jest w całej Europie. Już po upływie pół roku od pierwszego wykładu najbardziej zdolni i ambitni kursanci mogą zdobyć tytuł licencjonowanego pilota i samodzielnie zasiąść za sterami samolotu.

Proces zdobycia powyższej licencji obejmuje trzy etapy:

• szkolenie teoretyczne (130 godzin wykładów),
  • indywidualny kurs praktyczny (45 godzin, na jednym z trzech dostępnych samolotów: Cessna 150, 152, 172),
  • egzamin teoretyczny (testy komputerowe, ok.3-godzinny lot przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną).

Idź do strony partnera