Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Kursy na licencję pilota samolotowego turystycznego PPL(A) z SILVAIR

Kursy na licencję pilota samolotowego turystycznego PPL(A) z SILVAIR

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Silvair jest prywatną szkołą latania. Posiada własne lotnisko, hangary wraz z zapleczem technicznym, oraz pełne zaplecze dydaktyczne do prowadzenia szkoleń teoretycznych, przygotowujących do praktycznej nauki latania.

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Silvair prowadzi działalność lotniczą w sposób zapewniający zgodność procedur, metod działania i posiadanych zasobów z wymaganiami obowiązujących przepisów – Certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego: PL/FTO - 122/2007
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZDOBYCIEM LICENCJI PILOTA SAMOLOTOWEGO TURYSTYCZNEGO PPL(A) DO UDZIAŁU W KURSACH TEORETYCZNYCH I PRAKTYCZNYCH !
Wymagania stawiane kandydatom do licencji PPL(A):

• Kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego (samoloty) PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat
  • W dniu pierwszego samodzielnego wylotu uczeń pilot musi mieć ukończone 16 lat
  • Kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego PPL(A) musi posiadać ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie kategorii 1 lub 2 (JAR FCL-3)
  • Minimalne wykształcenie w odniesieniu do kandydata na pilota samolotowego turystycznego – patrz Ustawa z dnia 3 lipca 2002 (gimnazjalne lub równorzędne) –„Prawo lotnicze”-art.96.

Szkolenia praktyczne do licencji PPL(A)
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami JAR-FCL (Joint Aviation Requirements - Flight Crew Licensing) do uzyskania licencji PPL(A) wymagane jest od kandydata minimum 45h szkolenia w powietrzu.
Program szkolenia lotniczego szkoły SILVAIR spełnia powyższe wymagania. W procesie szkolenia do licencji PPL(A) kandydat przechodzi szkolenie w trzech etapach (zadaniach):
  • nauka pilotażu podstawowego w strefie i lotu po kręgu (z instruktorem i samodzielnie)
  • loty według przyrządów
  • loty nawigacyjne po trasie i przeloty według przepisów VFR (Visual Flight Rules)

Po ukończeniu tych trzech etapów uczeń-pilot nabywa umiejętność samodzielnego, bezpiecznego wykonywania lotów, zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z licencji pilota samolotowego turystycznego.
Ostateczna decyzja o przyznaniu licencji pilota samolotowego turystycznego kandydatowi wynika z państwowego egzaminu najpierw teoretycznego (w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego) a następnie praktycznego przed upoważnionym (przez ULC) egzaminatorem.

Idź do strony partnera