Aerokluby.pl > Szkolenia lotnicze > Loty nocne-A z Awiatą

Loty nocne-A z Awiatą

Kurs obejmuje naukę standardowego posługiwania się przyrządami pokładowymi przy podchodzeniu do lądowania oraz nawigowania w locie trasowym, a także oceny wizualnych różnic pomiędzy lotami nocnymi a dziennymi. Jego odbycie pozwala wykonywać lot oraz lądować na wybranym lotnisku po zachodzie słońca.

Uprawnienia do lotów nocnych wymagają odbycia 5 godzin lotów nocnych zawierających:

• 4 godziny lotów z instruktorem
  • 1 godzinę nocnej nawigacji
  • 5 startów i lądowań w charakterze dowódcy statku powietrznego

Posiadanie uprawnień do lotów w warunkach nocnych jest niezbędnym wymogiem dla posiadaczy licencji turystycznej PPL do pełnienia roli dowódcy statku powietrznego w nocy.
Ceny:
C 152       3.440Pln       900Eur