Aerokluby.pl > Nowości > Nowe opłaty lotniskowe dla Szczecina Goleniowa

2009-06-26

Nowe opłaty lotniskowe dla Szczecina Goleniowa

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na wniosek Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów sp. z o.o., wydał decyzję zatwierdzającą nowe opłaty lotniskowe dla lotniska Szczecin Goleniów.

Zgodnie z decyzją, w nowej taryfie opłat lotniskowych wprowadzono m.in.:

• jednolitą opłatę za lądowanie statku powietrznego o maksymalnej masie startowej (MTOW) do 2 ton w wysokości 110 zł,
  • jednolitą opłatę za lądowanie statku powietrznego o MTOW powyżej 2 ton w wysokości 70 zł za każdą rozpoczętą tonę,
  • jednolitą opłatę za pasażera odlatującego w wysokości 35 zł,
  • przejrzysty i rozbudowany system zniżek od opłat lotniskowych – od opłat pasażerskich, opłat za lądowanie w ruchu regularnym, opłat za lądowanie w ruchu czarterowym, postoju statków powietrznych o MTOW powyżej 15 ton.

Nowe opłaty obowiązywać będą od 1 sierpnia 2009 roku.

Tagi: Goleniów, Lotnisko Szczecin Goleniów, Maximum Take-off Weight, MTOW, opłata lotniskowa, opłaty lotniskowe, Szczecin, ULC, Urząd Lotnictwa Cywilnego