Aerokluby.pl > Nowości

2009-06-03 Nowa kadencja zarządu poznańskiego lotniska

Wczoraj Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Poznań-Ławica Sp. z o.o. podjęła decyzję o wyłonieniu Zarządu Spółki.

2009-05-26 (Teoretyczny) kurs na pilota przez Internet

Aeroklub Bielsko–Biała po raz pierwszy zorganizował internetowy kurs teoretyczny dla chcących uzyskać licencję pilota samolotów turystycznych.

2009-05-26 Pytania na licencję pilota balonu wolnego

W odpowiedzi na postulaty środowiska lotniczego Lotnicza Komisja Egzaminacyjna ULC opublikowała przykładowe pytania egzaminacyjne z zakresu licencji pilota balonu wolnego.

2009-05-26 Baza zdarzeń lotniczych ULC zintegrowana z unijną

Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodnie z Dyrektywą i Rozporządzeniem UE dokonał maju 2009 roku integracji krajowej bazy zdarzeń lotniczych z centralną europejską bazą – ECR – European Central Repository, która zarządzana jest przez Komisję Europejską.

2009-05-25 Aerokluby i małe porty lotnicze mogą sprzedawać paliwo bez koncesji

W piątek, 22 maja 2009 roku, weszła w życie nowelizacja prawa energetycznego (DzU z 2009 r. nr 69, poz. 586), która stanowi, że aerokluby oraz małe porty, które sprzedają paliwo lotnicze lotnicze nie będą już musiały ubiegać się o koncesję związaną z obrotem paliwem lotniczym.

2009-05-12 Air Show pełne sław!

Tegoroczna, jedenasta już edycja radomskiego Air Show, zgromadzi same sławy. Swoją obecność zapowiedziały między innymi brytyjska grupa Red Arrows oraz grupa Midnight Hawks z Finlandii.

2009-05-06 Samolot wylądował na Toi Toiach

Czasem Toi Toi może uratować człowieka z opresji.

2009-04-29 Wywiad z Michałem Wiśniewskim. Tylko u nas!

Michał Wiśniewski, frontman grupy „Ich Troje”, z zamiłowania pilot, udzielił nam wywiadu na temat swojej pasji lotniczej. Tylko u nas możecie przeczytać wywiad z Michałem-pilotem!

2009-04-23 Awaryjne lądowanie na...ulicy!

Sensacyjne nagranie z awaryjnego lądowania podbija widzów na YouTube.com

2009-04-21 Pegasus 21 w Katowicach

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice wdrożony został nowy system zarządzania ruchem lotniczym.

<< Nowsze  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Starsze >>