Aerokluby.pl > Nowości

2008-12-06 Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe ma nowe władze

Odbyło się walne zebranie wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Szybowcowego i zmienił się skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

2008-12-05 Urząd Lotnictwa Cywilnego o lotnisku w Lędziechowie

ULC postanowił odnieść się do artykułu zamieszczonego w Gazecie wyborczej 2 grudnia 2008 r. pod tytułem "Lotnisko poszło pod asfalt", z którego wynikało, że lotnisko w Lędziechowie było wpisane do rejestru lotnisk cywilnych.

2008-12-05 Awionetka zderzyła się z jachtem

Do kuriozalnego zdarzenia doszło we wtorek w porcie Tampa Bay na Florydzie - podchodząca do lądowania awionetka uderzyła w maszt płynącego jachtu.

2008-12-03 Prezydencki samolot do naprawy

Gdy wczoraj prezydencki TU-154 zamarzł na lotnisku w Mongolii i nie mógł zawieźć Lecha Kaczyńskiego do Japonii, nie sądzono, że stan maszyny jest aż tak zły.

2008-12-03 Cirrus kandydatem do zwycięstwa w Męskiej Rzeczy 2008

Samolot Cirrus SR22 G3 GTS Turbo X-Package jest jednym z kandydatów do głównej nagrody w plebiscycie Męska Rzecz 2008, który organizowany jest przez telewizję TVN Turbo.

2008-12-02 Ograniczenia szkoleń lotniczych na Babicach

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) na swojej stronie internetowej poinformował o wydaniu decyzji, na mocy której wprowadzone zostały ograniczenia na loty szkoleniowe na lotnisku Babice.

2008-12-02 Cessna 319 pozwana

Samolot Cessna 319 wbił się w 2007 roku w dwa domy w miasteczku Stanford w USA. Według tego, co napisano w pozwie, maszyna nie była poddana odpowiednim testom, a naprawy nie odpowiadały istniejącym usterkom.

2008-12-01 Aeorwóz na aukcji

Przedstawiony latający samochód prawdopodobnie jest jedynym prawdziwym "transformerem" na świecie.

2008-12-01 17-letnia Włoszka dostała licencję pilota

Jak pokazuje przykład młodej Włoszki, w Italii można dostać licencję pilota szybciej niż prawo jazdy na samochód osobowy.

2008-12-01 Nowy ulepszony Cessna Citation

Po półtora roku prac projektowych i testowych firma Sierra Industries przedstawia nowy ulepszony model samolotu Cessna S550 Citation S-II - Sierra Super II.

<< Nowsze  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Starsze >>