Aerokluby.pl > Nowości

2008-10-03 Szczątki Fossetta odnalezione?

Grupa dochodzeniowo-śledcza amerykańskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu znalazła w górach Kalifornii wrak samolotu Steve'a Fossetta a w nim ludzkie szczątki.

2008-10-03 F16 już pod Łodzią

F16 od dzisiaj rozpoczynają służbę w bazie lotniczej w Łasku koło Łodzi. Będzie tam stacjonować 16 z 48 maszyn ogółem, które sześć lat temu kupił polski rząd.

2008-09-30 Odnaleziono awionetkę po wypadku

W sobotę doszło do wypadku prywatnej awionetki. Po dwóch dniach poszukiwań nurkowie odnaleźli jej wrak na dnie jeziora Dworackiego pod Oleckiem.

2008-09-30 Udało się! Człowiek-Rakieta pokonał kanał La Manche!

Szwajcar pierwszym człowiekiem, który przekroczył Kanał La Manche „na skrzydłach techniki”, czyli przy użyciu czterosilnikowego skrzydła przytwierdzonego do jego pleców.

2008-09-30 Kontroler lotów smacznie śpi...

Władze greckiego lotnictwa cywilnego podały do wiadomości, że dwa greckie samoloty musiały "czekać" w powietrzu na pozwolenie lądowania ponieważ kontroler lotów po prostu zasnął w pracy!

2008-09-14 Dzięsięcioletni pilot

Charlie Goldfarb ma dziesięć lat i mleczne zęby. Nie może prowadzić samochodu, ale ma licencję pilota, która umożliwia mu siedzenie za sterami 180 konnego Piper Warrior'a. Jest jednym z najmłodszych pilotów na świecie.

2008-09-10 Latanie na paliwie z alg?

Firma Solazyme poinformowała, że wyprodukowała pierwsze na świecie paliwo lotnicze z alg.

2008-09-08 Cirrus zwalnia pracowników

Cirrus, jeden z wiodących producentów małych samolotów, przeżywa kłopoty finansowe. Rozwiązaniem bolączek ma być redukcja zatrudnienia.

2008-09-08 Embraer Phenom 100 bliski certyfikatu

Brazylijski producent samolotów Embraer kończy oblatywanie nowego modelu biznesowego odrzutowca Embraer Phenom 100.

2008-09-04 Poszukiwań Fosseta ciąg dalszy

Ciąg dalszy poszukiwań Steve'a Fosseta. Mimo, że minął już rok od czasu jego zaginięcia nad pustynią w Nevadzie, 28 śmiałków postanowiło wznowić czynności mające na celu odnalezienie tego podróżnika.

<< Nowsze  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Starsze >>