Aerokluby.pl > Nowości

2008-09-03 W USA nowe definicje samolotów amatorskich

Do końca roku maja wejść przepisy, które na nowo zdefiniują martwa definicję samolotu amatorskiego i eksperymentalnego. Przewidują one większy wkład konstruktora, a mniejszy producenta podzespołów.

2008-08-29 Odrzutowiec Subaru nie tak szybko

Z powodu problemów ze sfinansowaniem projektu, odłożono w czasie prace nad samolotem firmy Fuji nazwanym Subaru Jet.

2008-08-28 Dziś Dzień Lotnictwa Polskiego

76 lat temu Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura triumfowali w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challegne 1932.

2008-08-27 Samoloty Adam A500 uziemione na zawsze?

Producent samolotu Adam A500, Adam Aircraft Industries jest już bankrutem, ale zostawił po sobie nie lada kłopot. Mianowicie pięciu właścicieli maszyny Adam 500, którzy wydali na ten model po 1,25 mln dolarów zostali bez serwisu.

2008-08-27 Pierwszy lot helikoptera Sikorsky X2

Futurystyczny Sikorsky X2 odbył swój dziewiczy lot w Stanach Zjednoczonych. Ta maszyna może zrewolucjonizować świat lotniczy.

2008-08-27 REMOS G-3 zamiast Cessny 162 SkyCatcher

REMOS ogłosił właśnie bardzo ciekawy program. Umożliwi on każdemu, kto złożył depozyt na zakup samolotu Cessna 162 SkyCatcher zamienić ją na REMOS G-3.

2008-08-27 Cessna otwiera nowy zakład w Columbus

Firma powiększyła i otworzyła nowe budynki w zakładach w Columbus. 220 pracowników będzie wytwarzało kabiny oraz ogony do jednosilnikowych samolotów Cessny.

2008-08-25 Człowiek-Rakieta poleci nad Kanałem La Manche

Szwajcarski pilot, znany jako Człowiek-Rakieta, przygotowuje się do lotu na odrzutowym plecaku ze skrzydłami nad Kanałem La Manche.

2008-08-25 Zephyr ustanawia nieoficjalny rekord - 82 godziny lotu

W niedzielę samolot o wdzięcznej nazwie Zephyr ustanowił rekord, jeśli chodzi o nieprzerwany lot. Napędzany energią słoneczną samolot przebywał w powietrzu 83 godziny i 37 minut.

2008-08-23 Amerykańskie dzieciaki w przestworzach

O tym co proponuje amerykańska fundacja Young Eagles, polskie dzieciaki mogą tylko pomarzyć. Stowarzyszenie to, będące częścią Experimental Aircraft Association (EAA), oferuje od ponad 15 lat darmowe loty i krótkie szkolenie dla dzieci i młodzieży.

<< Nowsze  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Starsze >>