Aerokluby.pl > Nowości > Odlotowa klasa we wrocławskim liceum

2011-04-19

Odlotowa klasa we wrocławskim liceum

Pierwsza we Wrocławiu klasa ze specjalnością "Obsługa Pasażerskiego Ruchu Lotniczego" powstanie w Liceum Profilowanym nr V.

Będzie się w niej uczyć przyszła kadra lotniska - absolwenci znajdą pracę, zarówno jako naziemna obsługa pasażera, jak i personel lotniczy.

Powstanie profilowanej klasy to efekt porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych a wrocławskim lotniskiem.

"Program nauczania, poza przedmiotami ogólnymi, zostanie wzbogacony o konkretne zajęcia uczące najważniejszych zagadnień, takich jak obsługa klienta, obsługa pasażera na pokładzie samolotu, skuteczna komunikacja radiofoniczna czy tradycje i obyczaje wybranych krajów." - powiedziała Krystyna Opalińska, wicedyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Dodatkowo uczniowie na zajęciach z przysposobienia obronnego i wychowania fizycznego będą trenować techniki udzielania pierwszej pomocy. Poznają też najpopularniejsze systemy rezerwacji i płatności, wykorzystywane na lotniskach. Część lekcji poprowadzą specjaliści z portu lotniczego. Niektóre z nich w praktyce, na lotnisku.

"Ideą stworzenia takiej klasy było to, by najlepsi z jej absolwentów zasilili w przyszłości kadrę naszego lotniska. Program nauczania został tak skonstruowany, by przygotować zarówno do pracy w obsłudze naziemnej i handlingowej, jak i do zawodu stewarda i stewardessy." - powiedział Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

Nauka w klasie profilowanej zacznie się od września 2011 roku. Już niedługo ruszą zapisy w systemie internetowym. Przy naborze nie ustalono dodatkowych kryteriów. Kadra zespołu szkół spodziewa się dużego zainteresowania.

"Rozmawiamy z młodzieżą i mówią, że profil klasy jest dla nich interesujący. Zwłaszcza uczniowie pierwszej licealnej żałują, że nie są młodsi i nie mogą wystartować na tę specjalizację. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli faktycznie chętnych będzie bardzo wielu, mamy zgodę na otworzenie równolegle dwóch klas." - dodała wicedyrektorka.

Szkoła podpisała również porozumienie z Dolnośląską Szkołą Wyższą, w której ruszył nowy kierunek ? zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego. Studiom również partneruje port lotniczy we Wrocławiu.

Tagi: Dariusz Kuś, Dolnośląska Szkoła Wyższa, edukacja lotnicza, kariera, Krystyna Opalińska, licea, liceum, nauka, obsługa pasażera, personel lotniczy, steward, stewardessa, stewardessy, Wrocław