Aerokluby.pl

Serwis Aerokluby.pl obejmuje lotnictwo aeroklubowe, sportowe, ultralekkie i amatorskie. Samoloty ultralekkie (ULM), samoloty lekkie i turystyczne, motolotnie, paralotnie, balony, samoloty, szybowce, wiatrakowce.


pozycjonowanie, tworzenie stron internetowych, reklama internetowa
Aerokluby.pl > Nowości > Orzeczenia lotniczo-lekarskie

2009-06-23

Orzeczenia lotniczo-lekarskie

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że 5 czerwca br. Minister Infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia z dnia 3 września 2003 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego (Dz. U. Nr 165, poz. 1603, z późn. zm.) oraz rozporządzenia z dnia 21 października 2003 r. w sprawie badań lotniczo-lekarskich (Dz. U. Nr 187, poz. 1829).Nowelizacje te mają łącznie na celu m. in. doprecyzowanie dotychczasowych regulacji w zakresie wymagań zdrowotnych dla osób ubiegających się o uprawnienie instruktora szybowcowego lub instruktora balonowego i jednoznaczne wskazanie, iż w takim przypadku niezbędnym jest posiadanie orzeczenia lotniczo-lekarskiego 2 klasy.

Powyższe nowelizacje zostały przekazane przez Ministerstwo Infrastruktury do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ich ogłoszenia, co wynika bezpośrednio z ich treści.

Tym samym, wszystkie wnioski o wydanie lub przedłużenie ww. uprawnień, złożone przed upływem ww. 14-sto dniowego terminu, będą rozpatrywane według dotychczasowych regulacji, tj. wymagane będzie dołączenie do wniosku orzeczenia lotniczo-lekarskiego 1 klasy zdrowia.

Kandydaci, którzy złożyli wnioski i z jakichkolwiek przyczyn nie chcą lub nie mogą dostarczyć orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 1, proszeni są o kierowanie do Urzędu informacji z prośbą o wycofanie wniosku i umorzenie postępowania w sprawie.

Tagi: instruktor balonowy, instruktor szybowcowy, instruktorzy balonowi, instruktorzy szybowcowi, Minister Infrastruktury, personel lotniczy, prawa, prawo, prawo lotnicze, ULC, Urząd Lotnictwa Cywilnego

Komentarze

 

Podpis:

Twój e-mail:

Treść komentarza:

 

cztery + cztery =


 

tanie linie lotnicze, bilety lotnicze

Nadchodzące imprezy lotnicze


Biuletyn informacyjny

Nowości, promocje, aktualności w Twojej skrzynce e-mail.