Aerokluby.pl > Nowości > Pilot zmarł podczas lotu

2009-04-14

Pilot zmarł podczas lotu

Joe Cabuk, pilot maszyny, tuż po starcie stracił przytomność. Doug White, jeden z pasażerów przejął stery i 30 minut później bezpiecznie wylądował.

Doug wybrał się w lot wraz z rodziną – żoną i dwiema córkami. White co prawda ma licencję pilota, ale nigdy nie prowadził tak dużej maszyny jaką jest samolot typu King Air. Wcześniej latał tylko Cessną 172. Z pomocą ekipy naziemnej udało mu się jednak bezpiecznie sprowadzić maszynę na Ziemię.

Mimo dramatycznej sytuacji Doug White zachował zimną krew. Był to dla niego jeden z pierwszych lotów po 18 latach przerwy za sterami, pierwszy raz lądował z wysokości 10 000 stóp (3 000 metrów). Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Przyczyna zgonu pilota jeszcze nie jest znana.

Tagi: Beechcraft King Air, Cessna, lądowania, lądowanie, piloci, pilot, śmierć