Aerokluby.pl > Tagi > szkolenie lotnicze

2011-04-18 Centrum symulatorowe Cirrus Aircraft w Poznaniu

Producent samolotów Cirrus Aircraft ogłosił otwarcie na Ławicy Europejskiego Centrum Symulatorowego.

2009-05-26 Pytania na licencję pilota balonu wolnego

W odpowiedzi na postulaty środowiska lotniczego Lotnicza Komisja Egzaminacyjna ULC opublikowała przykładowe pytania egzaminacyjne z zakresu licencji pilota balonu wolnego.

2009-05-26 (Teoretyczny) kurs na pilota przez Internet

Aeroklub Bielsko–Biała po raz pierwszy zorganizował internetowy kurs teoretyczny dla chcących uzyskać licencję pilota samolotów turystycznych.

2009-03-30 Lotnicze kierunki na Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska jest pierwszą cywilną uczelnią w zachodniej Polsce, która kształcić będzie lotników. Dziś odbyła się inauguracja roku akademickiego dla 70 adeptów specjalności lotniczych.

Pilot Club 2009-03 (40)

W numerze sensacyjne doniesienia i wywiady dotyczące sporu ośrodków szkolenia z Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz kontrowersyjne wypowiedzi urzędników na konferencji z Policją.

2008-12-02 Ograniczenia szkoleń lotniczych na Babicach

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) na swojej stronie internetowej poinformował o wydaniu decyzji, na mocy której wprowadzone zostały ograniczenia na loty szkoleniowe na lotnisku Babice.

2008-08-07 86 lat to za dużo na kurs pilotażu? Nie w USA

Victor Hill ma 86 lat, jest po zawale i poważniej operacji jelita. Oprócz tego, trzy razy tygodniowo ma dializę nerek w pobliskim szpitalu. Te wszystkie ułomności nie są dla niego przeszkodą, żeby spełnić swoje marzenie i zdobyć licencję pilota.