Aerokluby.pl

Serwis Aerokluby.pl obejmuje lotnictwo aeroklubowe, sportowe, ultralekkie i amatorskie. Samoloty ultralekkie (ULM), samoloty lekkie i turystyczne, motolotnie, paralotnie, balony, samoloty, szybowce, wiatrakowce.


pozycjonowanie, tworzenie stron internetowych, reklama internetowa
Aerokluby.pl > Szkoły lotnicze

Sortowanie: Rodzaje szkoleń lotniczych | Szkoły lotnicze

  • Awiata society


Zintegrowany kurs samolotowego pilota liniowego (ATPL) z Awiatą

Zintegrowany Kurs Samolotowego Pilota Liniowego ATPL(A) ma na celu zminimalizowanie obciążeń szkoleniowych dla przyszłych pilotów, poznanie procedur stosowanych w załogach wieloosobowych i zwiększenie szans i możliwości pracy w liniach lotniczych.

Kurs na pilota samolotów wielosilnikowych ME z Awiatą

Licencja JAA na pilotowanie samolotów wielosilnikowych.
W szkoleniu mogą uczestniczyć piloci posiadający licencję turystyczną PPL(A) na samoloty jednosilnikowe mający aspiracje do pilotowania bardziej skomplikowanych statków powietrznych, szybszych i wymagających umiejętności wyższego poziomu.

Kurs na samolotową licencję turystyczną ppl-a z Awiatą

Licencja PPL jest pierwszym stopniem wtajemniczenia lotniczego. Uprawnienia JAR-PPL są honorowane w całej Unii Europejskiej. Ich posiadanie jest podstawowym wymogiem podczas ubiegania się o uprawnienia wyższego stopnia, z licencją zawodową włącznie.

Loty nocne-A z Awiatą

Kurs obejmuje naukę standardowego posługiwania się przyrządami pokładowymi przy podchodzeniu do lądowania oraz nawigowania w locie trasowym, a także oceny wizualnych różnic pomiędzy lotami nocnymi a dziennymi. Jego odbycie pozwala wykonywać lot oraz lądować na wybranym lotnisku po zachodzie słońca.

Kurs na pilota w załodze wieloosobowej MCC z Awiatą

To szkolenie daje Ci możliwość do zostania pilotem samolotów z wieloosobową załogą (MPA) dowolnej linii lotniczej. Dla posiadaczy licencji CPL i IR oferujemy kurs przygotowujący do przyszłej pracy członka załogi, dający możliwość rozwoju umiejętności pilotażu statków powietrznych z więcej niż jednym pilotem na pokładzie. Warunkiem koniecznym przystąpienia do szkolenia jest posiadanie licencji CPL&IR.

Kurs na licencję zawodową na samoloty wielosilnikowe (ME-CPL) z Awiatą

Głównym celem tego kursu jest wyszkolenie posiadacza licencji turystycznej PPL(A) do takiego poziomu umiejętności, aby mógł on pracować w charakterze pilota dowódcy.

Kurs na instruktora pilotażu (FI)-A

Aby rozpocząć szkolenie, musisz posiadać licencję zawodową lub turystyczną z zaliczonymi egzaminami teoretycznymi oraz 250 odbytych godzin lotu.

Kurs na loty w warunkach meteorologicznych wg wskazań przyrządów (IMC) z Awiatą

Po ukończeniu kursu na licencję PPL(A) możesz rozpocząć starania o uprawnienia IMC, które pozwalają na odbywanie lotów w złych warunkach atmosferycznych.

Kurs na licencję turystyczną (PPL)-H z Awiatą

Licencja PPL jest pierwszym stopniem wtajemniczenia w sztuce pilotażu. Licencja JARPPL jest ważna w całej Unii Europejskiej, a jej posiadanie jest warunkiem koniecznym ubiegania się o uprawnienia wyższego stopnia, z licencją zawodową włącznie.

Kurs na loty nocne H z Awiatą

Kurs powinien być ukończony w okresie 6 miesięcy. Aplikant musi posiadać odbyte 100 godzin lotów wraz z licencją PPL(H).

Kurs na licencję zawodową (CPL)-H z Awiatą

Celem kursu jest podniesienie kompetencji posiadaczy licencji PPL(H) do poziomu zawodowego.

Kurs na instruktora pilotażu (FI)-H z Awiatą

Centrum Pilotażu Awiata posiada zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenie szkoleń instruktorskich. Po ukończeniu kursu instruktorskiego uzyskujesz zawodowe uprawnienia do szkolenia kursantów starających się o turystyczną licencję pilota helikoptera PPL(H). Aby rozpocząć kurs instruktorski, należy posiadać co najmniej 300 godzin nalotu i legitymować się licencją PPL(M).


  • Runway


Kurs zapoznawczy z Runway

Chciałbyś tylko spróbować zanim zdecydujesz się na pełny kurs pilotażu? Umożliwi Ci to kurs zapoznawczy w szkole Runway.

Kurs na turystyczną licencję samolotową PPL(A) z Runway

Honorowana jest w całej Europie. Już po upływie pół roku od pierwszego wykładu najbardziej zdolni i ambitni kursanci mogą zdobyć tytuł licencjonowanego pilota i samodzielnie zasiąść za sterami samolotu.

Kurs na licencję zawodową i liniową z Runway

Jest to propozycja skierowana do tych, którzy myślą o lotnictwie zawodowym.

Kursy z angielskiej terminologii lotniczej i komunikacji radiowej (Aviation English) z Runway

Runway jako jedna z nielicznych szkół w kraju organizuje szkolenia z angielskiej terminologii lotniczej i komunikacji radiowej.


  • Sky Poland


Szkolenie lotnicze na pilota turystycznego ze Sky Poland

Loty szkoleniowe w ramach szkolenia lotniczego w firmie Sky Poland wykonywane są w dogodnym dla Ciebie terminie.


  • Stelmach


Kursy z Licencjonowaną Szkołą Latania Stelmach

Idealna szkoła dla osób marzących o tym, aby latać. Jeśli chcesz poczuć niezwykłe emocje, adrenalinę i bliskość przyrody powinieneś zapoznać się z jej ofertą.


  • Żelazny 6


Szkolenie PPL(A) z Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego FTO "Żelazny 6"

Szkolenie teoretyczne jest prowadzone przez najlepszą, bardzo doświadczoną dydaktycznie kadrę instruktorów i specjalistów w swoich dziedzinach.

Szkolenia praktyczne na PPL(A) z Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego FTO "Żelazny 6"

"Żelazny 6" prowadzi nie tylko szkolenia teoretyczne na PPL(A) ale także praktyczne. Dostępne są one w 9 wariantach.


  • Aliff air


Kursy samolotowe do PPL ze szkołą pilotów Aliff

Szkolimy na lotnisku kontrolowanym we Wrocławiu (EPWR). Dla chętnych dostępne są 3 rodzaje kursów.


  • Ibex


Kurs na licencję pilota samolotowego zawodowego CPL(A) z IBEX

Masz licencję pilota turystycznego – to z pewnością wiesz, że Twoje lotnicze hobby jest dosyć kosztowne. Prawie po każdym locie Twój portfel staje się lżejszy o kilkaset złotych. Chcesz odwrócić tą mało komfortową sytuację i zamiast płacić za latanie zarabiać na nim? Musisz w takim razie jeszcze trochę zainwestować w siebie i zdobyć licencję pilota samolotowego zawodowego CPL(A).

Kurs na licencję pilota samolotowego turystycznego PPL(A) z IBEX

To pierwszy szczebel Twojej lotniczej kariery jako pilota samolotowego. Uzyskanie tej licencji pozwala naprawdę na bardzo wiele. Możesz w dobrych warunkach atmosferycznych latać po całej Polsce, a nawet za granicą. Możesz lądować nie tylko na małych, sportowych lotniskach, ale także na dużych, komunikacyjnych. Możesz zabrać na lot swoją rodzinę lub znajomych. Możesz szkolić się do kolejnych szczebli lotniczego wtajemniczenia (CPL, IR(A), MEP(L), ATPL(A)).

Kurs na licencję pilota zawodowego śmigłowcowego CPL(H) z IBEX

Wydanie licencji następuje po ukończeniu co najmniej szkoły średniej. Szkolenie teoretyczne obejmuje 507 godzin lekcyjnych Szkolenie praktyczne obejmuje 50 godzin lotów. Warunkiem do przystąpienia do szkolenia praktycznego jest ukończenie kursu teoretycznego.

Kurs na licencję pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H) z IBEX

Zapotrzebowanie na usługi śmigłowcowe gwałtownie rośnie. Naturalna konsekwencją tego stanu jest rosnące zapotrzebowanie na pilotów śmigłowcowych.
Tu jest szansa dla Ciebie !

Kurs na instruktorów samolotowych FI(A) z IBEX

Kandydat ubiegający się o wydanie uprawnienia instruktora pilotażu (samoloty) (FI(A)) musi mieć ukończone 18 lat.
Program szkolenia teoretycznego obejmuje 118 godzin wykładów oraz ćwiczeń. Program szkolenia praktycznego obejmuje 30 godzin lotów.

Kurs na licencję pilota samolotów wielosilnikowych MEP(L) z IBEX

Jeżeli posiadasz licencję pilota samolotowego turystycznego i chcesz wejść do elitarnego grona pilotów latających na samolotach wielosilnikowych, lub marzysz o karierze pilota liniowego – to szkolenie jest dla Ciebie.

Kurs na uprawnienie do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A) z IBEX

Jeśli chcesz stać się pełnowartościowym pilotem, mogącym latać niemal w każdych warunkach atmosferycznych, na którego chętnym okiem spoglądać będą linie lotnicze i właściciele samolotów dyspozycyjnych, musisz uzyskać uprawnienie IR(A).


  • Silvair


Kursy na licencję pilota samolotowego turystycznego PPL(A) z SILVAIR

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Silvair jest prywatną szkołą latania. Posiada własne lotnisko, hangary wraz z zapleczem technicznym, oraz pełne zaplecze dydaktyczne do prowadzenia szkoleń teoretycznych, przygotowujących do praktycznej nauki latania.


  • Aeroklub Krakowski


Szkolenie na samolotach ultralekkich do licencji pilota samolotów ultralekkich UAP z Aeroklubem Krakowskim

Szkolenie teoretyczne metodą stacjonarną obejmuje 54 godziny wykładów i zajęć praktycznych na samolocie ultralekkim. Uczestnik szkolenia otrzymuje komplet skryptów na CD.
Cena szkolenia 500 zł.

Rozszerzenie szkolenia o uprawnienie do lotów VFR kontrolowanych-z-Aeroklubem-Krakowskim

Aeroklub Krakowski oferuje chętnym możliwość odbycia szkolenia rozszerzonego o uprawnienie do lotów VFR kontrolowanych.tanie linie lotnicze, bilety lotnicze

Nadchodzące imprezy lotnicze


Biuletyn informacyjny

Nowości, promocje, aktualności w Twojej skrzynce e-mail.