Aerokluby.pl > Tagi > Urząd Lotnictwa Cywilnego

2009-07-01 Dzienniki Urzędowe ULC nr 5 i 6

Ukazały się Dzienniki Urzędowe ULC nr 5 i 6. Dostępne są do pobrania w wersji elektronicznej.

2009-06-30 Koniec JAA

Dziś przestają istnieć Wspólne Władze Lotnicze (JAA). Ich funkcje w dziedzinie ustanawiania wspólnych standardów w europejskim lotnictwie cywilnym przejmuje w całości Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

2009-06-26 Nowe opłaty lotniskowe dla Szczecina Goleniowa

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na wniosek Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów sp. z o.o., wydał decyzję zatwierdzającą nowe opłaty lotniskowe dla lotniska Szczecin Goleniów.

2009-06-23 Orzeczenia lotniczo-lekarskie

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że 5 czerwca br. Minister Infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia z dnia 3 września 2003 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego (Dz. U. Nr 165, poz. 1603, z późn. zm.) oraz rozporządzenia z dnia 21 października 2003 r. w sprawie badań lotniczo-lekarskich (Dz. U. Nr 187, poz. 1829).

2009-05-26 Pytania na licencję pilota balonu wolnego

W odpowiedzi na postulaty środowiska lotniczego Lotnicza Komisja Egzaminacyjna ULC opublikowała przykładowe pytania egzaminacyjne z zakresu licencji pilota balonu wolnego.

2009-05-26 (Teoretyczny) kurs na pilota przez Internet

Aeroklub Bielsko–Biała po raz pierwszy zorganizował internetowy kurs teoretyczny dla chcących uzyskać licencję pilota samolotów turystycznych.

Pilot Club 2009-03 (40)

W numerze sensacyjne doniesienia i wywiady dotyczące sporu ośrodków szkolenia z Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz kontrowersyjne wypowiedzi urzędników na konferencji z Policją.

2009-02-04 ULC spotkał się z HiFlyer Polska

W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie z przedstawicielami HiFlyer Polska Sp. z o.o. - firmy, która chce uzyskać certyfikat w zakresie lotów z pasażerami z wykorzystaniem balonu na uwięzi.

1  2  Starsze >>