Aerokluby.pl

Serwis Aerokluby.pl obejmuje lotnictwo aeroklubowe, sportowe, ultralekkie i amatorskie. Samoloty ultralekkie (ULM), samoloty lekkie i turystyczne, motolotnie, paralotnie, balony, samoloty, szybowce, wiatrakowce.


pozycjonowanie, tworzenie stron internetowych, reklama internetowa
Aerokluby.pl > Nowości > Wywiad z Michałem Wiśniewskim. Tylko u nas!

2009-04-29

Wywiad z Michałem Wiśniewskim. Tylko u nas!

Michał Wiśniewski, frontman grupy „Ich Troje”, z zamiłowania pilot, udzielił nam wywiadu na temat swojej pasji lotniczej.
Tylko u nas możecie przeczytać wywiad z Michałem-pilotem!Aerokluby.pl: Jak zaczęła się pańska przygoda z lotnictwem i co zainspirowało Pana do nauki pilotażu ?
Michał Wiśniewski: Od połowy lat 90. kupowałem regularnie kolejne wydania Flight Simulatora* ... przez kilka lat nawet nie otwierałem pudełka, a jak już to zrobiłem to moje próby nauki pilotażu kończyły się bardzo szybko ... a program wędrował na półkę ... W 2001 roku ze względu na to, że graliśmy koncerty praktycznie codziennie musieliśmy przemieszczać się drogą powietrzną, zacząłem latać jako pasażer ... I zafascynowało mnie to bez reszty. Gdy na półce w sklepie zobaczyłem kolejne już wydanie FS2002 postanowiłem wzbić się w górę, polecieć i co najważniejsze wylądować szczęśliwie. Po kilku nieprzespanych nocach cel został osiągnięty. Praca owocowała zdawaniem kolejnych egzaminów na pilota LOT VA**. Później zaczęła się przygoda z lotnictwem w świecie rzeczywistym ...
* Flight Simulator - seria komputerowych symulatorów lotu
** LOT VA - Lot Virtual Airlines

Aerokluby.pl: Gdzie i kto uczył Pana latać ?
Michał Wiśniewski: Licencję turystyczną zacząłem robić u moich przyjaciół w Przylepie, na lotnisku pod Zieloną Górą, tam stacjonuje Grupa Akrobacyjna „Żelazny”. Latać mnie uczył mój „tate” jak go nazywam ś.p. Lech Marchelewski*. Godziny wylatywałem też na warszawskich lotniskach. Licencję turystyczna PPL mam już od kilku lat, teraz rozpoczynam kursy dla pilota liniowego ...
* Lech Marchelewski - polski pilot i instruktor szybowcowy, oraz samolotowy, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, pomysłodawca i założyciel zespołu akrobatycznego AZL Żelazny. Zginął w wypadku lotniczym podczas pokazów lotniczych Radom Air Show 2007.

Aerokluby.pl: Jeśli mógłby się Pan czymś przelecieć to co by to było ?
Michał Wiśniewski: Boeing 747, zdecydowanie ... to bardzo potężna maszyna, jeden z największych samolotów odrzutowych na świecie ... wystartować i postawić bezpiecznie ją na ziemi to marzenie pewnie nie jednego pilota, który jest na takim etapie doskonalenia w tym zawodzie jak ja. Ale to też wielka odpowiedzialność, kto wie, może kiedyś będziecie mogli usłyszeć: „Kapitan Michał Wiśniewski wita Państwa na pokładzie samolotu Boeing747 linii X ...”

Aerokluby.pl: Czy lata Pan samodzielnie, czy zdarza się że ktoś Panu towarzyszy lub kiedyś towarzyszył?
Michał Wiśniewski: Odkąd mam licencję latałem zarówno sam jak i pasażerami na pokładzie ... nawet moje dzieciaki ze mną latały, ja byłem zafascynowany tym, że mogły polecieć z tatą-pilotem ... a one, zasnęły ... ale to świadczy o tym, że czuły się bezpiecznie.

Aerokluby.pl: Czy podczas lotów zdarzyły się Panu jakieś niebezpieczne lub niecodzienne sytuacje?
Michał Wiśniewski: Około 2 lat temu, gdy wracałem z koncertu w Niemczech napotkałem burzę, musiałem zawrócić samolot i wylądować na pierwszym lotnisku jakie udzieliło mi na to zgody ... po nocy spędzonej w hotelu podróż do kraju kontynuowałem kolejnego dnia.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za wywiad!

Tagi: A wszystko to..., AZL Żelazny, Flight Simulator, Flight Simulatora, Ich Troje, Keine Grenzen, Lech Marchelewski, Lot Virtual Airlines, Michał Wiśniewski, piloci, pilot, Radom Air Show 2007 , samolot, samoloty, Żelazny

Komentarze

 

Podpis:

Twój e-mail:

Treść komentarza:

 

dwa + trzy =


 

tanie linie lotnicze, bilety lotnicze

Nadchodzące imprezy lotnicze


Biuletyn informacyjny

Nowości, promocje, aktualności w Twojej skrzynce e-mail.