Aerokluby.pl > Nowości > Zezwolenie dla Modlina

2008-12-31

Zezwolenie dla Modlina

Grzegorz Kruszyński, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), wydał dziś zezwolenie na założenie lotniska w Modlinie.

Z wnioskiem o wydanie zezwolenia wystąpili:

• Mazowiecki Port Lotniczy "Warszawa-Modlin" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze",
  • Agencja Mienia Wojskowego (AMW).

Zgodnie z wydanym zezwoleniem lotnisko w Modlinie będzie posiadało drogę startową o nawierzchni sztucznej. Przeznaczone będzie dla samolotów i śmigłowców z nieprzyrządowym podejściem do lądowania.

Eksploatację lotniska będzie można rozpocząć po wpisaniu go do rejestru lotnisk prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Wpisanie lotniska do rejestru następuje na wniosek zakładającego po sprawdzeniu przez Prezesa ULC lub przez osoby przez niego upoważnione, czy lotnisko odpowiada wymaganiom technicznym określonym na podstawie Prawa budowlanego oraz wymaganiom eksploatacyjnym określonym na podstawie ustawy Prawo lotnicze.

Tagi: Agencja Mienia Wojskowego, AMW, Grzegorz Kruszyński, lotnisko Modlin, lotnisko Warszawa Modlin, Modlin, Nowy Dwór Mazowiecki, prawo budowlane, prawo lotnicze, ULC, Urząd Lotnictwa Cywilnego